Co z tym zdrowym rozsądkiem?

Minęły już dwa lata obecnej kadencji, a część radnych ciągle jeszcze ma trudności z wyborem czym się kierować: zdrowym rozsądkiem czy bezkrytycznie opowiadać się po stronie „władzy”.

Po raz kolejny „władza” sama się „podkłada”. Po tym, jak w ubiegłym roku okazało się, że sposób wynagradzania pracowników urzędu gminy budzi wątpliwości i zastrzeżenia  (okazało się, że pracownicy urzędu otrzymują wynagrodzenie bardzo zróżnicowane i nie zawsze mające odzwierciedlenie w kompetencji i kwalifikacjach, a raczej w przynależności partyjnej), wójt dostał od radnych szansę zrehabilitowania się. Pod koniec roku 2012 Rada Gminy przekazała na wynagrodzenia dla pracowników urzędu dodatkowe 10 tysięcy zł. do dyspozycji wójta. I chociaż każdy rozsądnie myślący człowiek pomyślałby o przedświątecznych premiach (dla każdego po 300 – 400 zł), to jednak wójt zdecydował obdarować tylko 6 pracowników. Oczywiście miał prawo, nie ma mowy o łamaniu regulaminu wynagrodzeń, ale taki podział wywołał wielkie zdziwienie i zaskoczenie. Skąd taki pomysł wójta? Jakimi kryteriami się kierował? Jaki miał cel? Trudno oprzeć się wrażeniu, że może wójtowi chodziło o jeszcze większe skłócenie pracowników. Dziwi tylko fakt, że nawet w okresie świątecznym nie zdołał odsunąć polityki na bok. Ale widać taki już urok naszego obecnego włodarza gminy.

I chociaż takie postępowanie wójta w zasadzie nie dziwi (nic nowego!), to jednak zastanawiać może bezkrytyczna postawa klubu szumnie nazywającego się „Ponad Podziałami”, który ślepo broni każdej decyzji wójta. Powstaje pytanie: czy wójt działa ponad podziałami, czy właśnie podziały te tworzy? Na to pytanie każdy może sobie sam odpowiedzieć.

PS

zachęcamy do śledzenia przebiegu obrad Rady Gminy Przelewice. Nagrania dostępne znajdziesz ==> tutaj

11 myśli w temacie “Co z tym zdrowym rozsądkiem?

  1. no cóż miał być Mikołaj i był ale niestety tylko tak jak wynika z tekstu i nagrania tylko dla wybrańców, może byłoby dobrze zostawić 6 wybrańców a resztę zwolnić skoro tak pracują że nie należy im się bonusik na święta, faktycznie działania Wójta i w sprawach podwyżek oraz nagród stwarzają tylko niesnaski w urzędzie, i chyba każdy z nas się domyśla jak pracuje się w takiej atmosferze:(

  2. Mikołaj był i to sowity ale tylko dla ………………Swoich!;-) podobno niektórzy co to stoją tylko przed Urzędem i rozmawiają przez telefon dostali po 2500 tysiąca:-)BRAVO BRAVO! arogancja Pana Kibały ( na słowo Wójt już nie zasługuje) sięgnęła ZENITU i pokazała jakimi kryteriami kieruje się ten człowiek !!! Współczuje takiego szefa wszystkim (zastraszonym) pracownikom urzędu.

  3. Ja się przyłączam do wyrazów współczucia!. Też jestem za tym, aby dostali po mniej ale wszyscy a nie tylko przydupasy!…. Pozdrowioneczka:):):):)

  4. Uważam, że sprawa kanalizacji w takiej miejscowości jak Jesionowo jest nie zbędna, i radni po to zostali wybrani, żeby o tym decydować, a nie chodzić po ludziach i się dopytywać. Kanalizacja to nie jest projekt na 3, 5, 10 lat, tylko na bardzo długo. Istnieją takie procesy jak dezurbanizacja, suburbanizacja, które pozwalają nam się domyślać, że za 30 lat w Jesionowie liczbie mieszkańców może się nie zmniejszyć (może wzrośnie). Statusy majątkowe zapewne wzrosną i tylko ludzie będą się zastanawiać jak to możliwe, że po naszych podwórkach jeżdżą beczkowozy, fekalia rozprowadzane są w glebie a rozkopaną wieś moglibyśmy mieć już dawno za sobą. Takim myśleniem robimy z naszej gminy typowy zaścianek, rozwiązujac problemy nie patrząc w przyszłość.

  5. pod tym zośko, bo jest odsyłacz do odsłuchu rady gminy, a to inspiruje do wypowiedzi na różnorakie tematy.;) np. to, że powinniśmy się cieszyć, że nie ma żadnego klubu ani dyskoteki, bo wtedy wzrósłby problem narkomani. to tak samo jakby powiedzieć, żeby dziewczyny chodziły niewyzywająco ubrane to nie będzie gwałtów. no nic tylko lampę naftową odpalić, poły fraku odrzucić i zasiąść w bryczce – myślenie XVIII wieczne. a same pogadanki i teatrzyki też nie wiele dadzą ale coś trzeba zrobić, żeby „dorośli” mieli czyste sumienia. na pewno od tego zacząć – w podstawówce, ale w gimnazjum potrzebne są ostrzejsze formy przekazu moim zdaniem, które poruszą…
    pozdrowienia dla czujnej zośki:) (pani zośki?;))

  6. nie wiem, jak wygląda zadłużenie (kojarzę że było ono małe jak nie zerowe po kadencji p. Milewskiego) jeżeli nadal się takie utrzymało to moim zdaniem należy wziąć kredyt (jak zresztą w wielu innych gminach się to dzieje) i realizować kolejne nowe inwestycje a nie stać w miejscu i cieszyć się że nie mamy długów. – ale podkreślam, że nie znam liczb, więc jeśli tak nie jest a zadłużenie nie mieści się w granicach rozsądku to proszę o sprostowanie. jeżeli nie Jesionowo, to rozumiem, że takie miejscowości jak Rosiny np. w XXI wieku na kanalizację się już nie doczekają. tam przynajmniej nie byłoby problemu z burzeniem infrastruktury, bo jej nie ma. A na przykładzie tej miejscowości, nasuwa się wniosek czy ordynacja samorządowa działa na pewno sprawnie. Rosiny podciągnięte pod Kłodzino – wiadomo, że wybieramy swojego a w Kłodzinie właśnie jest przewaga uprawnionych do głosowania. Przy oszałamiającej wręcz aktywności podwójnych radnych z miejscowości większych, może warto się zastanowić nad innym rozłożeniem mandatów, bo Rosiny swojego przedstawiciela nie mają już od lat… (o ile to oczywiście zależy od nas bo tego też nie jestem pewien, ciężko gdziekolwiek znaleźć takie informacje, więc tu również proszę o sprostowanie w sprawy zaangażowanych głębiej) Pozdrawiam, M.

  7. Panie Mikołaju:-) mam złe wieści zadłużenie Gminy sięga już blisko 50 % więc nie jest tak dobrze jak za czasów Pana Milewskiego! Kibała bierze kredyty na świetlice wiejskie i płaci różnym pseudo-redaktorom za jeden dzień pracy ponad 2000złotych. Jeśli chodzi o okręgi jednomandatowe to już weszło w Gminach to w życie! Rosiny z tego co pamiętam z audycji radiowej w dalszym ciągu jest razem z Kłodzinem, ale zdaje mi się, że teraz będziecie mieli większą możliwość żeby mieć swojego radnego, ponieważ jest okręg wyborczy Rosiny i chyba pół Kłodzina. Można poprosić w gminie uchwałę z podziałem i będzie wszystko wiadomo! Nowy podział na okręgi wyborcze zaproponował Kibała a rada go zaakceptowała:-) Pozdro;-)

  8. cóż jeżeli sytuacja nie przedstawia się zbyt optymistycznie, musicie rozmawiać i szukać kompromisu. dzięki za rozwianie moich wątpliwości i wymianę poglądów w tych dwóch sprawach. dobre i konstruktywne plony mają te nasze rozmowy, przynajmniej z mojej strony. pozdrawiam i mam nadzieję, na częstsze zawiązywanie takich wątków;)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.