Dożynki parafialne

Ten rok dla rolników zapowiadał się na bardzo trudny. Wiosną nękała nas susza. Latem przechodziły burze i gradobicia. Ostatecznie zbiory dla rolników z naszego terenu są dość szczęśliwe. Jest zatem za co dziękować.

 

Drugiego września odbyły się nasze dożynki parafialne. Wielkie słowa podziękowania dla osób, które pomogły w przygotowaniach. Wieniec dożynkowy był niezwykle piękny. Wszystko można zobaczyć w naszej galerii.

1 myśl w temacie “Dożynki parafialne

  1. Bardzo dziękuję za dokumentację fotograficzną parafialnych dożynek na tej stronie internetowej. Jest to ważne wydarzenie duszpasterskie w którym wyrażamy dziękczynienie Panu Bogu za zebrane plony ziemi.Dziękujemy za dar chleba owoc Bożego błogosławieństwa i trudu pracy rolnika. Troszcząc się o chleb powszedni uświadamiamy sobie także fakt że Jezus wybrał ten dar jako znak Swojej obecności w Najświętszej Eucharystii.Ucząc szacunku do chleba powszedniego i karmiąc się nim na co dzień jesteśmy zaproszeni do stołu Eucharystycznego by spożywać ten Chleb który w Komunii świętej daje życie wieczne.Bóg zapłać zaangażowanym w przygotowanie dożynek i za sesję fotograficzną.ks.proboszcz.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.