Zaczarujmy Przelewice na wiosnę !

Przyszła wiosna, już chyba na dobre. Warto więc postarać się, aby dookoła nas było czysto i kwitnąco. Rozejrzyjmy się, zobaczmy jak wyglądają nasze podwórka, przedogródki.

Pewnie każdy już wygrabił zmęczoną zimą trawę wokół domu, pozbierał śmieci, które nie wiadomo skąd się wzięły (spadły ze śniegiem?), odsłonił wschodzące wiosenne kwiatki lub posadził jakieś bratki czy stokrotki.

wiosna

wiosna wreszcie przyszła

Są jednak takie miejsca w Przelewicach, które nie należą do żadnej prywatnej posesji – są nasze wspólne, mówimy: „publiczne”. To takie miejsca, jak park w pobliżu przystanku pks, placyk z figurą Marii przy wjeździe na folwark, krzyż przy głównym skrzyżowaniu, cmentarz… Przechodzimy obok i często nie zastanawiamy się nad tym, do kogo należy utrzymanie porządku, pielęgnowanie roślin tam rosnących, pomalowanie drewnianych czy metalowych elementów…

Spróbujmy spotkać się razem w sobotę 21 kwietnia. Zabierzmy ze sobą grabie, miotły, sekatory i chęci do pracy. To inicjatywa naszego sołtysa, Krzysztofa Margla.  W jego imieniu zapraszamy wszystkich do wspólnej pracy. Zaczarujmy Przelewice na wiosnę!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.