Z kijkami po Przelewicach

Nordic walking staje się coraz bardziej popularny. Dobrze, że Przelewice dołączają do listy miejscowości, które chętnie goszczą turystów i mieszkańców spacerujących z kijkami.

W piątek, 19 października zostały uroczyście otwarte 3 trasy nordic walking na terenie naszej gminy.

nordic walking

W ceremonii otwarcia wzięło udział ok 30 osób, w tym władze gminy, przewodniczący Rady Gminy, ks. proboszcz, burmistrzowie Lipian i Barlinka, wiceszef Stowarzyszenia Lider Pojezierza, radni powiatowi, mieszkańcy Przelewic i Kluk.

Po oficjalnym odsłonięciu tablicy informacyjnej przed wejściem do Ogrodu Dendrologicznego wszyscy zebrani mogli wziąć udział w  krótkiej prezentacji o zaletach takiej aktywności ruchowej jaką jest nordic walking. Do dyspozycji mieszkańców gminy i gości oddano 3 trasy: 1. „Tysiąca barw”, która biegnie na terenie Ogrodu Dendrologicznego, 3,7 km; 2. „Strzała” z parkingu koło Ogrodu do Kłodzina, 2,5 km ; 3. „Polne krajobrazy” z parkingu do Kluk, 5 km . Wszystkie trasy ukazują piękno naszych okolic, przygotowana infrastruktura daje możliwość odpoczynku.

Po krótkiej teorii przyszedł czas na praktykę: najpierw krótka rozgrzewka poprowadzona przez instruktorów z Barlineckiego Centrum NW potem wszyscy chętni „przetestowali” trasę „Tysiąca barw”. Trzeba przyznać, że w tej chwili w Ogrodzie jest rzeczywiście tysiąc jesiennych barw! (zobacz w ==> galerii)Dla wytrwałych, po zakończeniu marszu, organizatorzy przygotowali smaczny poczęstunek oraz wiele konkursów (z nagrodami) i zabaw integracyjnych. W wesołej atmosferze wszyscy zebrani obiecali sobie spotkać się na trasie…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.