Krok w stronę zwycięstwa!

Batalia prawna przeciw niechcianej hodowli norek zaczyna przynosić pozytywne skutki. Duńczykowi nie udało się zablokować przystąpienia do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego. Skuteczne wprowadzenie zakazu hodowli w sposób ostateczny uniemożliwi założenie fermy.

Wyrok

Ten wyrok jest już prawomocny. Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę spółki „PL-MINK” na uchwałę Rady Gminy w Przelewicach dot. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Przelewicach.

Ta bardzo dobra wiadomość oznacza, że Duńczyk przegrał jedną z najważniejszych potyczek prawnych. Nie oznacza jeszcze zwycięstwa, ale bardzo nas do niego przybliża. Przypomnijmy. Od samego początku protestu wskazywaliśmy, że obok działań mieszkańców uniemożliwiających „wjazd” norek do Przelewic – drugim najważniejszym elementem będzie wprowadzenie całkowitego zakazu hodowli poprzez zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Taką uchwałę pojęli radni Przelewic 21 maja ubiegłego roku.

Zobacz co własnie wtedy pisaliśmy o decyzji Rady Gminy ==> tutaj

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.