Co z tym przedszkolem?

Wiele wskazuje, że przedszkole w Przelewicach stanie się faktem. Szkoda, że wójtowi zabrakło wyobraźni na to, aby mogło ruszyć z początkiem roku szkolnego.

przyszłe przedszkole w Przelewicach

Przebudowa części gimnazjum na przedszkole

W budynku gimnazjum ruszyły roboty budowlane. Modernizacji ulega cały parter lewego skrzydła budynku Publicznego Gimnazjum w Przelewicach. Powstaną  sale zabaw, szatnia, sanitariaty, pokój nauczycielski i pomieszczenie dla cateringu. Praca wre.

przyszłe przedszkole

przyszłe przedszkole

Całość inwestycji wiąże się z niemałą „rewolucją” w samym gimnazjum. Swoją „siedzibę” zmieni pani dyrektor wraz z sekretariatem, pedagog szkolny i archiwum. Mamy nadzieję, że w nowym miejscu będzie się pracowało równie miło.

I chociaż praca wre – nowe pomieszczenia gimnazjum muszą być ukończone przed rozpoczęciem roku szkolnego – i widać już koniec prac modernizacyjnych, to trudno uznać, że przedszkole „ruszy” od 1 września.

No, chyba, że wójt dotrzyma składanych obietnic.

6 myśli w temacie “Co z tym przedszkolem?

 1. Najprawdopodobniej kierownikiem projektu została osoba z Pyrzyc (p. A.Odachowska – przy całym szacunku dla Jej umiejętności), czyżby wójt nie dostrzegał w swojej gminie osób inteligentnych, wykształconych i mogących sprostać poprowadzeniu takiego zadania. A co z pracownikami, którzy mają w swoim zakresie pozyskiwanie funduszy. Zapewne taki kierownik nie robi tego społecznie tylko za godziwe wynagrodzenie. Należy również domniemywać, że potrzeby i ważność tematu dla osoby spoza lokalnej społeczności nie muszą być też ważne jak dla mieszkańców tej gminy. WÓJTOWI NALEŻĄ SIĘ GRATULACJE ZA WYPROWADZANIE PODATKÓW Z WŁASNEJ GMINY I ZATRUDNIANIE „CUDZOZIEMCÓW”.
  Na marginesie czy emerytowany nauczyciel z gimnazjum też bierze w tym udział za godziwym wynagrodzeniem. Dość często, jak nie zawsze, jest koordynatorem wszelkich projektów unijnych w dziedzinie oświaty tej gminy – CZŁOWIEK NIEZASTĄPIONY, TYLKO CO ROBI I ZA ILE.
  PROJEKT SPÓŹNIONY I TO DUŻO SPÓŹNIONY, INNE GMINY JUŻ DAWNO STWORZYŁY TAKIE PRZEDSZKOLA, A PRZELEWICE NA KOŃCU DO TEGO NIE OD 1 WRZEŚNIA. ŻENADA

  • Powinniśmy sie cieszyc,że mamy takich ludzi ktorzy nam pomagają.Nie ważne za ile to trzeba było sie za to wziąc i też dostać wynagrodzenie. Łatwo jest kogoś krytykowac.

 2. szary_obywatel napisał:
  Przedszkole w budynku gimnazjum to chyba najgorszy z pomysłów. Mało jest w naszej gminie miejsc, budynków po szkołach w których takie przedszkole można by było otworzyć? Co ze starą szkołą w Laskowie? O przepraszam, tematu Laskowa nie ma co poruszać bo zaraz pojawią się komentarze, że wójt chce znowu zrobić coś dla siebie a nie dla całej gminy. Co z budynkiem po dopiero co zlikwidowanej szkole w Przywodziu? Dlaczego nie tam? W obu tych lokalizacjach potrzeba zrobić mniej przeróbek niż w budynku gimnazjum. Ale teraz to już musztarda po obiedzie. Przecież Klub Radnych „8” nie będzie woził dzieci dalej niż poza same Przelewice. No ewentualnie w obrębie najbliższych 2 km. Pytam więc dla kogo ma być to przedszkole? Dla dzieci i dzieci znajomych którzy przyklaskują Klubowi Radnych „8” czy dla zapracowanych rodziców oraz rodziców którzy chętnie podjeli by pracę ale nie stać ich na prywatne niańki? Czym różnią się dzieci z miejscowości innych niż Przelewice, Lucin, Ślazowo czy Kłodzino od tych właśnie dzieci? Podobnych pytań można by zadać jeszcze wiele. Może czasami warto spojżeć troszeczkę dalej niż na czubek własnego nosa? Zapewne mój komentarz zostanie usunięty bo nie krytykuje wójta i nie przyklaskuje Klubowi „8”, jednak nie zniechęci mnie to do dalszego wyrażania swoich opini na tematy ważne dla mnie i reszty „szarych obywateli” naszej gminy.

  ps.

  Zastanawiające jest, dlaczego nowe artykuły pojawiają sie krótko przed kolejną sesją Rady Gminy Przelewice, i to tylko te, które mają na celu skompromitowanie Wójta i całego Urzędu Gminy.

  • Jak widać, tekst „szarego obywatela” został zamieszczony. Cieszymy się, że nasze tematy budzą zainteresowanie!
   Liczymy na dalszy ciąg dyskusji. 😉

 3. Bardzo się cieszę, że temat przedszkola jest tak żywo omawiany i dyskutowany na forum. Dziwię się wypowiedzią „szarego obywatela”, który podnosi argumenty utworzenia przedszkola w centralnej części Gminy. Dla człowieka, który mieszka już parę lat w tej gminie ( i zna choć trochę topografię gminy), rzeczą oczywistą jest to, że przedszkole powinno być usytuowane tam gdzie jest najwięcej dzieci, aby miały jak najkrótszą drogę do przedszkola, a rodzice jadąc do pracy (przeważnie Pyrzyce lub Szczecin) mieli po drodze. Wójt Gminy mieszkańcom Gminy Przelewice obiecał przedszkole już w roku 2006, ale jakoś mu „nie poszło”. Może nie było tak myślącej Rady – młodej i ambitnej, która chce działać na rzecz Gminy, a nie żeby załatwić np. synowi i sobie pracę (staż). Przedszkole można było zrobić wszędzie, ale dopiero Rada, a dokładnie „Klub 8” musiał „przycisnąć” Wójta do muru, aby podjął działania (wił się przy tym jak piskorz, żeby tego nie zrobić). Jeśli te pomysły są takie złe, to przytoczę wypowiedź jednej z radnych klubu, który się nazwał „Ponad podziałami”, a było to przy uchwale dotyczącej dofinansowania do zakupu wozu strażackiego. Gdy klub Radnych „8” postawił ultimatum, że zgodzi się na zakup wozu strażackiego pod warunkiem jak najszybszego utworzenia punktu przedszkolnego, to jedna z radnych tego klubu wypaliła…….. „a po co wam to głupie przedszkole?” – ot mądrość życiowa (!). Nie można tego tłumaczyć – bo po co, chyba każdy zrozumiał.
  Cieszę się, że ten post się pojawił, bo świadczy to, że można swobodnie się wypowiadać chociaż na tej stronie, bo na stronie urzędu Gminy już nie. Król (czytaj Wójt) słucha tylko swoich paziów, którzy mówią o nim dobrze. Po co i dlaczego ma słuchać „prostych” ludzi. Oni są tylko do głosowania.
  A do „szarego obywatela” mam radę: więcej pokory, patrzenia na drugiego człowieka i mniej zakłamania i fałszywej życzliwości.
  Strona ta nie służy do kompromitacji Wójta!!! ON SAM TO ROBI. Można podać na to wiele przykładów, ale podam jeden. W miejscowości Kosin wybudowano piękną nową drogę z oświetleniem, na której stoi 15 lamp z czego świeci 14. Na zadane pytanie dlaczego ta jedna nie świeci pada odpowiedz ze strony Wójta, że została wyłączona ze względów oszczędnościowych:-) Proponuję Wójtowi w swojej sypialni zamontować 2 żyrandole, a później jeden wyłączyć w ramach oszczędności. Przykłady można powielać, bo jest ich tak wiele jak WIELKA JEST NIEUDOLNOŚĆ NASZEGO WÓJTA, nie ludzi tam pracujących, WÓJTA. To on bierze 8100zł co miesiąc, plus 300 złotych na telefon, plus delegacje służbowe i opłata za przebyte rzekomo na terenie Gminy, które wyniosły za tamten rok prawie 9000zł. Za kwotę delegacji, niektórzy renciści i emeryci muszą przeżyć cały rok. Za takie gratyfikacje trzeba patrzeć co kto robi!!!!!! Pozdrawiam Serdecznie!

 4. Moje dziecko nie jest z Przelewic,Kłodzina czy Ślazowa i też sie dostało do przedszkola.Wiec niech nikt nie mowi że z innych miejscowośći dzieci sie różnią.
  A gdyby przedszkole powstało w Laskowie czy w Przywodziu kto by je tam dowiózł zima wszystkie drogi sa zasypane i nikt nie zawiózł by dziecka na 7 rano.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.