Wybierzmy mądrze

Kończy się czas kampanii. Za chwilę zapadnie „cisza wyborcza”. Może to i dobrze. Będzie czas na to, aby w spokoju zastanowić się nad wyborem.

urna

Wybory już w niedzielę 16 listopada

Nie wiem, czy Państwo też macie takie odczucia? Bo ja jestem głęboko przekonana, że stoimy w chwili wyboru, który na długie lata ukształtuje naszą przelewicką codzienność. Zabiegani, zajęci swoimi sprawami często nie dostrzegamy tego, jak zmienia się rzeczywistość wokół nas.

Ja dostrzegłam, że Przelewice i sąsiednie miejscowości tracą – mówiąc językiem sportowym – dystans do peletonu. Nie chcę twierdzić, że tu się nic nie dzieje. Dzieje się, ale zbyt mało i zbyt wolno. Ciągniemy się gdzieś w ogonie tego wyścigu. Na dodatek pan wójt kończący kadencję nie przedstawia jasnej wizji działań na przyszłość.

Kandydat, który z kolei deklaruje głęboką zmianę, de facto będzie gwarantem kontynuacji. Dlaczego tak myślę? Obym się myliła. Dowodem może być ostatnia kadencja pana Mularczyka w Radzie Powiatu i zasiadania, z nominacji partii rządzącej, na stanowisku przewodniczącego Komisji Budżetu. Jakie są efekty tego zasiadania dla naszej gminy? Ano żadne!

O pomysłach pana Turtonia nic nie wiem, niestety nie dotarłam na spotkanie.

A tak na marginesie, to ciekawe, że jedyną osobą, która prezentuje swój program w formie pisemnej, prowadzi kampanie w oparciu o nowe media, portale społecznościowe, to także jedyna kobieta w gronie kandydatów. Znak czasu?

Zabrakło mi w tej kampanii poważnej, wspólnej dyskusji o problemach gminy. Nie chcę dociekać, dlaczego tak się stało. Szkoda. Może w drugiej turze dojdzie do takiego spotkania.  Zabrakło mi poważniejszego potraktwania wyborców. Minęły już chyba czasy  „kiełbasy wyborczej”.

Chciałabym odpartyjnienia samorządu. Widzimy jak ten mechanizm działał przez ostatnie lata. Panowie nie chcieli narazic sie swoim partyjnym kolegom z powiatu, województwa – więc tematów trudnych na wszelki wypadek nie podejmowali. Czy chcemy, aby tak działo się nadal?

Wybierzmy BEZPARTYJNYCH kandydatów, zwykłych ludzi, swoich sąsiadów z komitetu „Skuteczny Samorząd”. Zagłosujmy za zmianą. Bo ona akurat w naszej gminie jest bardzo potrzebna.

2 myśli w temacie “Wybierzmy mądrze

  1. Pani Magdo ! Jestem zszokowany Pani obiektywizmem dotyczącym pracy Pana
    Mularczyka w Radzie Powiatu. Trzeba było dojść do takich wniosków przed wyborami.Może wtedy nie ponosilibyśmy kosztów II tury wyborów.

    • Uważam, że stoimy przed trudnym wyborem. Żaden z kandydatów nie jest ideałem. Natomiast dzisiaj, gdy przeczytałam list pana Kibały do mieszkańców, utwierdziłam się w przekonaniu, że trzeba głosować na Mularczyka. Takiego „kitu” już dawno nikt nie chciał nam wcisnąć.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.