Podwójne standardy pana Tańskiego

Zawsze mnie zadziwia, gdy dziennikarz zamiast patrzeć na ręce władzy, szuka pretekstów by krytykować opozycję. Nasza powiatowa gwiazda dziennikarstwa zbliża się do ideału lizusostwa.

Tym razem pan Tański „bierze na warsztat” Przewodniczącego Rady Gminy Przelewice. Choć dość trudno mówić o „warsztacie”, gdy ktoś używa takich sformułowań jak: „jechać po kimś”, „ chcieć komuś dokopać”, a pełnienie funkcji przewodniczącego rady to „fucha”. Nie można oprzeć się wrażeniu, że autor przykłada swoją miarę, że to jest jego język.

Podwójne standardy

Wspomniany pan w każdym numerze swojej super-gazetki z jednej strony zamieszcza super-laurki dla swojego najbardziej ulubionego z całego powiatu wójta (najlepiej ze zdjęciem), a z drugiej strony „bierze na warsztat” po kolei członków opozycji super-wójta. Stając w obronie Przewodniczącego trzeba podkreślić, że stara się on utrzymywać dyscyplinę w przebiegu obrad na sesji i jak trzeba odbiera lub nie udziela głosu radnym z obu stron (Klub Ośmiu też tego nie raz doświadczył).

Wygląda na to, że po każdym numerze PP konieczne jest żądanie umieszczenia sprostowania. Tak też dzieje się teraz. Radny Jarosław Smyka wysłał pismo ze sprostowaniem, które mamy nadzieję ukaże się w najbliższym numerze PP. Dla zainteresowanych odsyłamy do treści owego pisma:  sprostowanie

Znając Radnego Smykę, nie będzie robił żadnego dochodzenia w sprawie wpisów na przelewickim portalu. Od tego są takie portale, żeby każdy mógł się swobodnie wypowiedzieć. Niezależnie po czyjej jest stronie. Nam skądinąd jest przyjemnie, że nasza skromna strona została zauważona. A z podpisywaniem się jest tak: jeżeli tekst jest pisany przez kilka osób – podpisujemy „redakcja”, czasami autor nie chce się podpisać własnym nazwiskiem w obawie przed nieprzyjemnościami jakie mogą go spotkać. Ja nie mam problemu z podpisaniem się pod swoimi tekstami. Na szczęście.

Patrząc na systematyczne poczynania redaktora Tańskiego nasuwa się skojarzenie nie z Białorusią lecz z Sycylią. Może warto by np. Rada Etyki Mediów zastanowiła się, czy można jednocześnie brać zlecenia w gminie, a następnie uprawiać obiektywne dziennikarstwo.

Magda Soska

4 myśli w temacie “Podwójne standardy pana Tańskiego

  1. O Panie tym co to się sam nazywa Redaktorem można pisać godzinami, a i tak ten temat to rzeka. Odniosę się jedynie do słownictwa jakiego używa. Autor tekstu – Pani Soska, chyba tylko z powodu swojej kultury osobistej nie podaje jakim jeszcze słownictwem operuje ten Pan. Ja pozwolę sobie przytoczyć cytat z tej ,,wspaniałej” gazety Puls Powiatu numer 12 z dnia 06.10.2011r. Tytuł artykułu ,, Kiedy Radny Majak odpuszcza, to radna Piotrowska jest nieskromna” cytuję: „… niezbyt lojalna, jak widać było wcześniej, koalicja wyborcza w radzie zgłosiła ustami Majaka na stanowisko radnego Błażejewskiego, radny Łuszczyk zgłosił radnego Osękowskiego czym, mówiąc delikatnie wkur….ł stronę przeciwną…” Cóż jeśli osoba ma taki ograniczony zasób słownictwa to trzeba sięgać do wulgaryzmów. To jest dopiero ,,Język Ulicy”. A jeśli mowa o obiektywizmie, to Pan Redaktor 🙂 dostaje z kasy Gminy Przelewice za kilka godzin pracy na Dniach Folwarku co roku nawet do 2350zł. za prowadzenie tzw. konferansjerki. Ciekaw jestem jak się czują pracownicy Urzędu Gminy Przelewice, którym Pan Wójt nie jest w stanie tyle zapłacić za miesiąc ciężkiej pracy. Pozdrowienia dla wszystkich pracowników, no może nie wszystkich – niektórzy zarabiają tam godnie, na miarę swoich ambicji i …. doświadczenia, nawet w strukturach Europarlamentu. 🙂

  2. To ciekawe, z jednej strony wójt lekką rączką opłaca pismaka, a z drugiej strony wciąż brakuje środków na zakup pomocy naukowych do szkół.
    Ale to już jest pytanie o priorytety…

  3. Widzę,że na tym portalu głos w komentarzach zabierają ciągle te same osoby.Ciągle im coś nie pasuje.Polacy tak mają,że tylko potrafią krytykować bo to im najlepiej wychodzi-krytyka innych a sami nic nie zrobią.Skoro tak krytykują gazetę to po co ją czytają?Jednak ciekawi ich praca tego redaktora.Zresztą jaka strona takie komentarze.

    • Jest pewna różnica między narzekaniem, malkontenctwem a patrzeniem trzeźwo na rzeczywistość. Skoro widzisz, że coś się dzieje nie tak jak powinno, że coś zajeżdża prywatą i realiami prosto z czasów komuny to dlaczego nie reagować, nie krytykować? Dlaczego nie można mieć swojego zdania? Piszesz ” Widzę, że na tym portalu głos w komentarzach zabierają ciągle te same osoby. Ciągle im coś nie pasuje”. Może dlatego, że ciągle jest coś nie tak? Sama nie lubię wiecznego narzekania, ale powiedz jak w takiej sytuacji chwalić? Co pochwalić? Może nasze władze robią jakieś pożyteczne rzeczy, podejmują jakieś pożyteczne dla nas decyzje, które nie są mi znane? Nie wykluczam, może i tak jest. Mówisz ‚jaka strona takie komentarze’- a Twój miedzy nimi:)
      Polecam przejrzenie całej stronki, myślę że znajdziesz również pozytywne wpisy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.