Kuratorium nie zgadza się na likwidację szkoły w Jesionowie (ankieta)

Jak można było przewidywać, kuratorium nie wyraziło zgody na likwidację szkoły w Jesionowie. Taką informację podał portal Puls Powiatu. Czy wójt będzie odwoływał się od tej decyzji?

W uzasadnieniu wskazano, że szkoła w Jesionowie jest przykładem dobrze funkcjonującej szkoły wiejskiej z długą, 75-cio letnią tradycją. Jej likwidacja byłaby niepowetowaną stratą. Pełne uzasadnienie w Pulsie Powiatu.

Każdy, kto śledził losy uchwały Rady Gminy wie doskonale, że taka decyzja pani kurator była do przewidzenia. Czy wójt (zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami) zdecyduje się na zaskarżenie tej decyzji? Zobaczymy.

A jaka jest Państwa opinia. Prosimy zagłosować w anonimowej ankiecie.

Czy wójt powinien zaskarżyć decyzję kuratorium o braku zgody na likwidację szkoły w Jesionowie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

5 myśli w temacie “Kuratorium nie zgadza się na likwidację szkoły w Jesionowie (ankieta)

  1. Piękna szkoła, jedyne centrum kultury w Jesionowie. Usytuowana w dworku, z zapleczem sportowym. Wspaniała kadra, cudowni rodzice, wspaniała , rodzinna atmosfera. Nie będzie szkoły, miejscowość umiera.

  2. W tej szkole uczyłam się… W tej szkole zbierają plastikowe zakretki dla mojego synka…. Stoję murem za Naszą Szkoła ❤️

  3. Czasem taka wygrana- obrona szkoły- jest przegraną. Szkołę uratowano, ale czy rodzice są świadomi tego, że od września ich dzieci będą się uczyły w łączonych klasach? Czy tak powinna wyglądać edukacja w XXI wieku? Czy to dzieci muszą płacić za ocalenie szkoły przed zamknięciem?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.