To początek końca?

Wreszcie doczekaliśmy się momentu, w którym firma PL MINK przystępuje do usunięcia skutków samowoli budowlanej, której się dopuściła w Przelewicach.

_DSC0804

Na początek usuwane są instalacje elektryczne oraz wodne i kanalizacyjne wewnątrz budynku – to w skutek decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Decyzji wydanej we wrześniu (!). Czynności te wykonywane są przez firmę STB Sp. z o.o. z Myśliborza, ta sama, która wcześniej te instalacje kładła. Chichot losu?

W dalszej kolejności usuwane będą hałdy gruzu zmieszanego z azbestem – to realizacja decyzji wójta, o której pisaliśmy wcześniej. Prace mają trwać do piątku, 20 grudnia, zgodnie z porozumieniem podpisanym przez wójta i firmę Duńczyka. W ramach ustaleń tego porozumienia konieczne było usunięcie barykady przy posterunku koło domu państwa Grabowskich i zasypanie rowu, w celu umożliwienia wjazdu sprzętu na teren duńskiego inwestora.

Zobacz treść porozumienia ==> tutaj i tutaj

_DSC0803

Czy to koniec naszego problemu? Takie stwierdzenie byłoby przedwczesne. Jest to jednak dowód na to, że konsekwencja działania całej naszej lokalnej społeczności przynosi rezultaty.

Zgodnie jednak z zasadą „ufaj i kontroluj” wszyscy mogą być pewni, że wszelkie ruchy na terenie niedoszłej fermy będą przez nas monitorowane.

1 myśl w temacie “To początek końca?

 1. MAREK KOWALCZUK NAPISAŁ:

  No po prostu sukces 😛
  A tak naprawdę w ramach „porozumienia” niestety nie zapewniono wywozu zmontowanych klatek. Ponadto odblokowanie drogi odbywa się tak naprawdę bez zgody osób, które do tej blokady doprowadziły i ją tygodniami pilnowały. Wójt poinformował Stowarzyszenie o swoich zamierzeniach, ale nie mieliśmy żadnego wpływu na treść porozumienia.
  Wójt też sprzeciwił się powołaniu straży obywatelskiej, więc mieszkańcy nie maja formalnego prawa sprawdzać co wjedzie i co wyjedzie z terenu Duńczyka.

  STB z Myśliborza zasługuje na „reklamę” i taką warto tej firmie zrobić:
  „STB w MYŚLIBORZU zarabia wysługując się norkarzowi!. Szukasz wykonawcy, który chętne podejmie się każdej roboty? Nie zapomnij o tej rekomendacji!”

  A co z betonem, podsypkami? A no poczekamy i zobaczymy.
  Mam tylko nadzieję, że Prokurator zdąży podjąć stosowne czynności nim dowody „wyparują” inaczej będzie powód do kolejnej skargi na organy tego Państwa :-(“

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.