Jaka przyszłość folwarku ? Wypowiedz się !

Przelewicki kompleks pałacowo-folwarczny, to perła architektoniczna nie tylko naszej gminy, ale całego regionu. Czas najwyższy, aby uratować folwark przed zniszczeniem i tchnąć w niego nowe życie. Gmina rozpoczęła konsultacje społeczne w tej sprawie.

Ankieta

Warto wziąć udział w ankiecie i wyrazić swoje zdanie, co powinniśmy zrobić. Czy przelewicki folwark może stać się atrakcją turystyczną? A może powinien służyć mieszkańcom gminy? Jaka działalność powinna być tam prowadzona?

Ankietę możesz pobrać ===> tutaj

Propozycje można składać do 02 lutego 2015 roku. Można to zrobić osobiście w sekretariacie Urzędu (pokój nr 11), listownie na adres: Urząd Gminy w Przelewicach, 74-210 Przelewice 75 lub elektronicznie na adres: gmina@przelewice.pl

5 myśli nt. „Jaka przyszłość folwarku ? Wypowiedz się !

  1. po pierwsze -trzeba walczyć z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków,żeby on postarał się o dofinansowanie z Ministerstwa skoro on decyduje nawet o tym jak utrzymać ten obiekt jako zabytek i zmusza mieszkańców Gminy na wasalowe .uwazam,że jak ktoś ciągle pisze to coś ugrywa .mozna jeszcze zaprosić panią Jaworowicz lub Uwagę.no bo wynika z dotychczasowych starań,że nikt poza Gminą o nas nie myśli , ale żąda tego czego Gmina nie może dać w 100%. jak widać z praktyki ,co w telewizorze to i dzieje się lepiej!

  2. na pewno szkółka powinna działać lepiej od Kłodzina.tamta pani była kiedyś Dyrektorem tegoż obiektu i dzisiaj sprzedaje wiecej.pytanie dlaczego?dlaczego jest zamknięta kawiarnia ,która powinna przyciągać przelewicką młodzież i nie tylko bo nie ma gdzie wyjść.!

  3. Należy to bagienko jak najszybciej sprywatyzować! Szkółke w pierwszej kolejności!Najwyżej pozostawić część naukową – która jest i tak dofinansowywana z budżetu i parkową – do zwiedzania. Sprzedać za symboliczne pieniądze aby się pozbyć ciężaru dla gminy. DOŚĆ już dokładania gminnych pieniędzy do parku, To jest dziura bez dna!!!!!!!! Ile za te pieniądze można by było zrobić chodników, wodociągów, dróg gminnych, świetlic wiejskich itp. A gmina jest biedna i zapuszczona jak mało która w Polsce, aż wstyd kogoś tu zapraszać. Na zaległości inwestycyjne brakło by góry złota jak by Wójt wykopał np. pod Lucinem. Prywatny właściciel (napewno się taki znajdzie jak nie z kraju to zza granicy jak cena nie będzie wygórowana) znajdzie pomysł na wykorzystanie budynków po gorzelni,pustych obór, stodół itp. Po co utrzymywać rzeszę ochroniaży, sezonowych pracowników (udając że zwalcza się bezrobocie). DOŚĆ już tego komunizmu!!!!!!!!!!!.Dyrekcja jest już w wieku przedemerytalnym, liczy na przeczekanie, nie będzie się na koniec wychylać. Swoją drogą szkoda mi tylko nowego wójta, bo wpadł w niezłe bagienko gminne, istna czarna dziura i roboty na 50 lat. Zyczę zdrowia, sił i wytrwalości.

    • Nie zgadzam się, że należy sprzedać Ogród. Prywatny właściciel pozamyka bramy i tyle ludzie będą go widzieli a o wsi Przelewice ludzie zapomną szybko, padną sklepy i wszystko co z turystyką związane. W naszym cudnym kraju nie istnieje ogród botaniczny, dendrologiczny na który nie łoży się kasy z budżetu. Powinniśmy zastanowić się jak wyciągnąć z niego jak najwięcej dla ludności. Lepiej dać pracę niż poszerzać grono darmozjadów okupujących gminny ośrodek pomocy społecznej. Chodzą słuchy, że od tego roku każdy mieszkaniec gminy będzie mógł zwiedzić ogród bez żadnej opłaty, tak by choć tyle było dla nas. Zgodzę się z tym, że pracy jest co nie miara i jeszcze nie jeden wójt się zmieni za nim doczekamy się choćby wyglądu pozostałych wsi jak np. Kosin i szczerze nie wiem jak to jest możliwe, że wygląda tak pięknie!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.