Głosuję za zmianą !

Przed nami druga tura wyborów na wójta. Musimy wybrać osobę, która będzie decydować o przyszłości naszej gminy na najbliższe lata.

wybory 2014

Pojawia się pytanie: kogo wybrać? I chociaż odpowiedź nie jest łatwa – żaden z obu panów nie był moim faworytem – to wyboru trzeba dokonać.

Zdecydowałam się poprzeć pana Mieczysława Mularczyka. Myślę, że trzeba zaryzykować i sprawdzić tę kandydaturę. Wiem, że utrwalanie obecnego stanu jest drogą donikąd.

Obecny pan wójt miał 8 lat na wykazanie się w dziedzinie zarządzania gminą. Trzeba jasno stwierdzić, że skutek jest mizerny. Było to raczej administrowanie zza urzędniczego biurka. Nam potrzebny jest Gospodarz, który będzie umiał tak zorganizować pracę swoich współpracowników, żeby nadać właściwe tempo rozwoju naszej gminy. Który będzie umiał współpracować z nową radą gminy. Przed nami nowe rozdanie funduszy unijnych i musimy je dobrze wykorzystać. Nie możemy przegapić kolejnej okazji. Zwyczajnie nas na to nie stać.

Może ktoś mi zarzucić, że to niedobry wybór. Że lepszy słaby kandydat, którego już znamy, niż nowy a niepewny. Ja z takim myśleniem nie mogę się zgodzić. Jeśli jest szansa na pchnięcie naszej gminy w lepszym kierunku, to powinniśmy ją wykorzystać.

Dlatego namawiam wszystkich do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów i zagłosowanie za zmianą. Dajmy naszej gminie szansę!

67 myśli w temacie “Głosuję za zmianą !

 1. Mularczyk to kandydatura dość kontrowersyjna. Coś jednak w życiu udało mu się zrobić. Może uda mu się także w gminie. Trzeba mu tylko dobrze patrzeć na ręce!

 2. Stwierdzenie, że działania obecnego wójta są mizerne jest stwierdzeniem mijającym się z prawdą. Widać jak na dłoni jak wiele się zmieniło i myślę ,że zmian na lepsze może być więcej gdyby tylko dano mu dalej działać ( i żeby miał z kim, bo obecna Rada była do du…)

 3. Pewnie… najlepiej tak pisać !!!!!!!!! Bo widzi się tylko złe rzeczy a dobrych się nie widzi !!
  Polak potrafi ocenić…i podcinać skrzydła tym co chcą coś zrobić. A już najlepsi są ci co nic nie robią a oceniają innych!

 4. Czytając te wpisy oraz plotki jakie są wysyłane przez ludzi obecnego Wójta należy się mocno zastanowić co takiego złego może zrobić Rada? Jak wiadomo Rada jest władzą uchwałodawczą a Wójt wykonawczą. Słuchając ostatniej sesji Rady Gminy można dowiedzieć się, że przez ostatnie cztery lata z ponad 350 uchwał jakie zostały przedłożone przez Wójta nie uzyskały akceptacji Rady tylko 4 uchwały. Około 20 zostało cofniętych do ponownego rozpatrzenia przez nadzór Wojewody z uwagi na fakt, iż zostały przygotowane błędnie przez Samego Wójta. Nasuwa się pytanie czy Wójtowi ktoś przeszkadzał czy sam sobie nie potrafi pomóc z prostymi sprawami( 4 uchwały zakwestionowała Rada a 20 Wójt sam źle przygotował) kto więc komu przeszkadzał? Jednym z argumentów jako to „przeszkadzanie” Wójtowi było to, że Rada przesunęła środki finansowe z budowy drogi polnej w Wołdowie na drogi wewnętrzne w Przelewicach w kwocie 350tysięcy złotych. Co się okazuje na koniec roku? Pieniędzy nie ma w kasie Gminy i kwota 300tysięcy( 50 tysięcy wydatkowano na dokumentację drogi w Przelewicach)nie może być wydatkowana bo jej nie ma. A już Włodarz krzyczał, że musiał oddać całe dofinansowanie w kwocie ponad pół miliona złotych. Nasuwa się pytanie jak musiał oddać skoro żeby otrzymać dofinansowanie musi gmina mieć wkład własny a tego jak się okazało na koniec roku nie było. Kandydatura Mieczysława Mularczyka rzeczywiście wydaje się być w tej sytuacji najlepsza z możliwych. Dlaczego? Człowiek już z jakimiś zgromadzonymi środkami finansowymi na koncie, nie będzie patrzył żeby dokupić sobie kolejne mieszkanie ( patrz oświadczenie majątkowe Pana Kibały mieszkanie w Laskowie, Szczecinie, Świnoujściu) a będzie chciał wykonać dobra pracę na korzyść wszystkich mieszkańców Gminy w której mieszka inwestuje i mieszka, nie tylko tym którzy są jakoś powiązanie finansowo i w ich rękach leży czy będzie miał ktoś dobrą posadę czy też nie. Postawmy na prawdziwy rozwój Naszej małej ojczyzny nie pozorny.

  • Czytam i oczom nie wierzę jak można wypisywać bzdury mając nas
   mieszkańców za ciemnogród. Co ma do rzeczy zaglądanie komuś
   do kieszeni i wyciąganie spraw finansowych na forum publicznym?
   Każdy z nas mając zdrowy rozum, ma własne zdanie na każdy temat i nie trzeba nas napuszczać bo oddając głosy w wyborach
   pokazaliśmy , że jesteśmy na dobrej drodze ,aby w końcu w naszej
   gminie było normalnie , Zmniejszyła się liczba oponentów wśród na-szych radnych co będzie miało wpływ na to iż wielu z nas biorąc gazetę do ręki nie będzie musiało się wstydzić czytając o tym co dzieje się u nas na sesjach.Co do drugiej tury wyborów życzę sobie
   i innym Mieszkańcom aby wygrał lepszy!

   • W Radzie nie było i nie ma oponentów. Są ludzie, którzy przez ostatnie 4 lata pracowali na rzecz wszystkich mieszkańców i są tacy, którzy poszli do tej rady aby sobie coś załatwić (patrz staż pracę dla dzieci). Rada, jak już Pan Smyk napisał, uchwalała prawie wszystko co włodarz chciał. Ale niestety sam nie umiał sobie pomoc, bo na przykład jako pierwszy Wójt w naszej Gminie nie otrzymał absolutorium czyli za 2013rok nie wykonał budżetu jaki śam przedłożył. Chciał sobie zostawić na ten rok na kampanię ponad pół miliona złotych to wyszło szydło z worka. A jak Pisze kolega niżej Pan Mietek na pewno się porozumie z każdą Radą, bo ma taki charakter. Przypomnieć należy, że ta rada też zwracała uwagę Panu Mietkowi o wielu sprawach i to publicznie na sesjach i co się stało? Doszedł do wniosku, że rada ma rację i zaczął działać zgodnie z dobrem ogółu.

  • Popieram powyższy komentarz i mój głos na pewno będzie oddany na Pana Mularczyka, bo uważam, że jeśli i te wybory wygra obecny wójt to poczuje się za pewnie. Trzecia kadencja to już za dużo, trzeba dać szanse człowiekowi, który naprawdę na to zasługuje.

 5. Co udało się Mularczykowi? Pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie Gucia.
  Udało mu się osiągnąć w swoim życiu bardzo wiele z niczego. Znam Mietka od lat i wiem, że zaczynał właściwie z niczym, znikąd pomocy nie otrzymał, a dziś – proszę spojrzeć, prężnie działająca firma zatrudniająca na pewno więcej niż 5 osób (nie wiem dokładnie ile).

  I na pewno żadna Rada Gminy nie stanie mu na drodze, bo choćby nie miał w niej żadnego „swojego” członka, to jest człowiekiem, który potrafi rozmawiać z każdym i z każdym dojść do porozumienia. No może oprócz tych, którzy po prostu z czystej złośliwości chcą mu dokopać.

  Te plotki na Jego temat, które teraz są rozsiewane, są kłamliwe i krzywdzące, a zwróćcie uwagę, że mimo to, nie ripostuje – bo to nie Jego styl. On jest po prostu dobrym człowiekiem, a do tego ma niesłychaną intuicję do interesów. Jeśli będzie mu dane – na pewno przekona do siebie wszystkich

  • Do Jan . Ciekawe co to za firma?? Chyba nie masz na myśli transportowej?? Hehe tyle lat i czym może się pochwalić?? Ledwo dyszacy tabor z autokarami które mają po 25lat jak nie lepiej , i to jest godny kandydat??

   • Gucio Ty chyba nie masz czym się pochwalić skoro twierdzisz, że firma p.Mularczyka jest ledwo dyszącą. Zazdrość przez Ciebie przemawia i tyle. I chyba dawno nie widziałeś autobusów Pana Mularczyka, albo myślisz, że autobusy które dowożą dzieci do szkół w naszej gminie to autobusy Pana Mularczyka 😀 Pozdrawiam

    • Mieszkanko gminy. Teraz nasze dzieci wozi inna firma i Bogu dzięki… Tak ma jeden taki w miarę dobry ale jest to autokar który ma ok 20lat a taki zabytek to na złom a nie na nasze drogi . Wiem bo pracowałem tam wiec znam tą firmę trochę. Hehe

     • Guci musisz przestać patrzeć się w Kibałę jak w zbawiciela bo Ciebie oślepia. Pan Kibała jako osoba pamiętliwa celowo zmienił firmę która dowozi dzieci na PKS Gryfice i co się stało? W pierwszym tygodniu w miejscowości Kosin został zabrany dowód rejestracyjny przez Policję ponieważ w takim stanie były autokary. Ponadto inna firma która wygrała przetarg na dowóz dzieci do przedszkola wozi je bez wymaganych fotelików a i jak się okazało z ludźmi którzy byli w stanie wskazującym. Dopiero po apelach ludzi ze Ślazowa wreszcie zaczął przestrzegać przepisów. Należy zastanowić się co się pisze bo głupoty takie jak Guci ma pisać prawo każdy ale Ty Gucio tego prawa mocno nadużywasz.

 6. Mam nadzieje ze rozsadni ludzie wybiora zmiane. Dotychczasowy wojt zaniedbuje tylko gmine a nie prowadzi do rozwoju.wystarczy przejechac sie na wycieczke do kluk i zobaczyc jaka droge zafundowal mieszkancom

 7. moim zdaniem należy dać szansę nowej osobie, Pan Kibała swoją miał i niezbyt dobrze ją wykorzystał. Znaczny wzrost inwestycji ( kawałek chodnika tam, kolejny na drugim końcu wsi, patrz Kluki) zauważyliśmy dopiero tuż przed nowymi wyborami, rozmowy z Panem wójtem nigdy nie są łatwe, niezwykle się wywyższa i albo nie ma czasu, albo go w gmine nie ma. Ludzie proszę zmieńmy coś, tylko mam nadzieję, że nowy WŁADCA nie zostanie wójtem, po to, żeby tylko pozałatwiać swoje interesy!!!!!!!!!!!

  • Hmmmmm teraz będziemy mogli patrzeć Panu Mularczykowi na łapki, zobaczymy kiedy zacznie dowozić jego firma dzieci do szkół w naszej gminie!!!!!

 8. Niestety Pan wójt kupuje sobie głosy za pieniądze gminne i unijne. Potrafi dotacje załatwić na ,, mniej ważne ” a na ważniejsze dla gminy nawet się nie stara.
  Prywatnie jako osobę M. Kibałę chwale sobie, miły, zawsze dzień dobry, przywita się.

  Jednak inwestycje które wykonuje na terenie gminy nie służą jej rozwojowi ani poprawię bezpieczeństwa. Ciągle inwestuje się w tych samych miejscach. Remonty kosztują więcej niż postawienie nowych budynków.
  Gminny ośrodek kultury nie spełnia swojej roli. Czynny jest wtedy, kiedy większość jest w pracy a dzieci w szkole. Nie organizuje się tam imprez gminnych dla mieszkańców, a jeżeli już to przeważnie dla mieszkańców Przelewic, bo za nim informacja dojdzie do innych miejscowości to już miejsc nie ma. Pałac, oranżeria, też nie są wykorzystywane tak jak powinny być.
  trzeba też realnie spojrzeć na rzeczywistość, nasza gmina jest oddalona od dużych miast i stawianie i inwestowanie w turystykę do wyrzucanie pieniędzy. Jeśli dało by się zarobić na niej to ,, prywaciarze” już by inwestowali. ( to tyczy się obu kandydatów ).
  Wójt i rada gminy powinna rządzić sprawiedliwie, niestety w mojej ocenie obecny wójt nie rządzi sprawiedliwie. Dlatego mój głos będzie oddany na Pana M. Mularczyka.
  Co do Pana Smyka, to fakt, że dużo miesza i krzyczy, brak mu kultury, ale się zna i myśli swoją głową a nie opuszcza głowę i podnosi rękę jak mu karzą.

 9. Panie Bogdanie !
  A darmowa zabawa dla wyborców z pełnym wyszynkiem to niby nie przekupstwo???????????????? Wyśpij się Pan,bo nie myślisz logicznie.

 10. Chciałbym aby Pan wójt w 50 % myślał tak logicznie jak ja.
  Nie byłem na tej darmowej zabawie, ale mam nadzieje, że nie była sponsorowana z naszych podatków.

 11. Pan Mularczyk był radnym w powiecie i co zrobił dla naszej gminy?? Nic … Zrobił dla siebie bo wiedział o przetargach gdzie mógł obstawić je swoimi ludźmi i zrobić z tego dobry interes… Taki ktoś nie może być na tak wysokim stanowisku. Od wielu lat prowadzi firmę transportowa i jak ta firma wygląda?? Zero zaplecza socjalnego dla pracowników ,autokary łatane i bez hamulców które woziły nasze dzieci do szkoły, oraz brak szacunku dla pracownika a o wypłacie nie wspomnę czekało się po dwa trzy miesiące, to ma być dobry kandydat który nie potrafi zarządzić swoją firma a chce mieszać w gminie??

  • Przecież informacje o przetargach podawane są do ogólnej informacji na BIP-ie, każdy może wziąć w nich udział, więc co ma do tego zasiadanie w radzie powiatu? Jeśli sugeruje Pan, że przetargi były ustawiane, to już bardzo poważny zarzut – i to nie pod adresem Mietka, tylko włodarzy powiatu.

   Autokary bez hamulców? To już pomówienie. Ma Pan na to jakieś dowody? Jeśli tak, dlaczego pisze Pan anonimowo? Proszę się ujawnić i wyłożyć kawę na ławę! Znam osobiście pracowników zatrudnionych w firmie Mularczyka, każdy ma czasami trudności z płynnością finansową, zwłaszcza jeśli kontrahenci nie płacą, ale nie słyszałem, żeby narzekali na niewypłacone pensje. Aż zapytam przy najbliższej okazji. Ale sądzę, że jeśli byłoby tak źle jak Pan pisze, to nie trzymaliby się tej firmy tyle lat.

   • Tak a gdzie pójdą do pracy??w dzisiejszych czasach ciężko znaleźdź prace , a szczególnie osobom którym brakuje 3/ 4 lata do emerytury bo większość takich była kierowców, wszędzie na młodych stawiają wiec nie było wyjścia , wiele dobrych młodych kierowców odeszło od pana Mularczyka to chyba o czymś świadczy

    • Acha, to żeby dotrzymać do emerytury, to firma jest dobra. Skoro nie chcą ich gdzie indziej, a pan Mularczyk ich trzyma to chyba dobrze o nim świadczy?

     Poza tym firma działa kilkanaście lat, a są w niej kierowcy, którzy nie zmienili się od początku, więc chyba nie było im aż tak blisko do emerytury. Poza tym nie zauważyłem, żeby firma zatrudniała samych emerytów!

     A Wy Młodzi, chcielibyście od razu na starcie zarabiać 10 000 zł, dostać najlepiej samochód firmowy i zaplecze socjalne, a niekoniecznie się narobić. Takich nie chce nikt. Ciekawe gdzie Pan teraz pracuje i co mówi o obecnym pracodawcy. Ciekaw też jestem ilu tych pracodawców już Pan zmienił.

     I jeśli może pan wymienić nazwiskami lub chociaż liczbą: wielu – to znaczy ilu konkretnie? Dobrych? Może to tylko Pana opinia, skoro jak Pan twierdzi pracował tam. Może został Pan wyrzucony i teraz się mści?

     Proszę mi wymienić inne firmy z terenu naszej gminy zatrudniające przynajmniej 3 osoby. Ile takich jest?

     Jeśli taki Pan mądry, przedsiębiorczy i dobry, niech Pan założy własną firmę i da tym „wielu młodym dobrym” kierowcom pracę z pensją jakiej żądają, zapleczem socjalnym i jeszcze niech Pan zakupi najnowszy tabor samochodów do wytłukiwania po naszych okolicznych drogach!

     • A gdzie pójdą?? Ciekawe jak by Pan miał do wyboru młodego pracownika a takiego któremu zostało do emerytury kilka lat to kogo by Pan wolał?? Pewnie ze młodego. Wiec kierowcy nie mieli wyjścia tez mają rodziny i trzeba coś dać do jedzenia dziecią . Mam własną firmę i prosperuje nią bez problemu,My Młodzi hehe…

  • Jak jesteś taki obeznany to wymień jakie przetargi obstawił swoimi ludźmi i zrobił dobry interes. Bije od Ciebie taka nienawiść i przede wszystkim ZAZDROŚĆ! Chyba już żadna firma transportowa nie będzie dbała tak o nasze dzieci, jak wtedy kiedy woził je p. Mularczyk, Nawet na jedno dziecko był podstawiany bus po to aby cały autokar pozostałych nie musiał tułać się dłuższą drogą do domu.Pomyśl „Gucio” naprawdę, bo krzywdzisz tymi słowami dobrego człowieka. Nie przekonuję Cię abyś głosował na p. Mularczyka, głosuj wg swojego wyboru, ale przynajmniej nie dąż do celu po trupach, bo tą drogą daleko nie zajdziesz.

  • Radny może mówić apelować o lepsze jutro ale nie ma wpływu na to co robi Zarząd Dróg Powiatowych w Pyrzycach. Przypomnę bo może jesteś młodym człowiekiem i nie pamiętasz ale Pan Marek Kibała w latach 1999-2006 był Dyrektorem tej placówki i nie dość że nie było nic zrobione za jego kadencji to jeszcze Zarząd starostwa chciał odwołać go ze stanowiska takim był dobrym gospodarzem. Wiesz dlaczego nie odwołali go? Bo niestety był Przewodniczącym Rady Gminy Przelewice i Rada nie zgodziła się na to bo jeszcze było sporo kolesi. TAKI TO WIELKI GOSPODARZ. Nie wiem czy to prawda ale podobno Pan Marek chodził po Jesionowie i mówił żeby oddać na niego głos a jego główny argument to był taki. ,, Zostało mi 3 lata do emerytury i chce dociągnąć jakoś bo co ja zrobię ” Szok prawda. Może to być prawda bo Radny z Kosina rodzina Pana Wójta idzie do rady jak sam na wsi mówi ,, Żeby Wujka ratować” więc jakieś odzwierciedlenie w prawdzie jest i może to nie plotka a szczera prawda.

  • Pan Mularczyk był radnym w powiecie i co zrobił dla naszej gminy?? Nic … Zrobił dla siebie bo wiedział o przetargach gdzie mógł obstawić je swoimi ludźmi i zrobić z tego dobry interes… Taki ktoś nie może być na tak wysokim stanowisku. Od wielu lat prowadzi firmę transportowa i jak ta firma wygląda?? Zero zaplecza socjalnego dla pracowników ,autokary łatane i bez hamulców które woziły nasze dzieci do szkoły, oraz brak szacunku dla pracownika a o wypłacie nie wspomnę czekało się po dwa trzy miesiące, to ma być dobry kandydat który nie potrafi zarządzić swoją firma a chce mieszać w gminie??

 12. Wybór jakiego dokonany w niedzielę będzie miał duże znaczenie. 6lat konkretnych dopłat do inwestycji. I popatrzcie jaka już miał intuicję Pan Mularczyk postawił na Pana Kustosza na Pana Bitenca. W przeciwieństwie do Pana Kibały który promował swoich kolesi z Barlinka. Kto wróci zrobi więcej dla gminy? Odpowiedź jest prosta. Ale trzeba iść głosować elektorat Wójta pójdzie na pewno bo są od niego a raczej naszych pieniędzy które daje wójt jak swoje. Potraktują ten dzień jak zwykły dzień pracy. Idźmy i my którzy chcą ZMIANY NA LEPSZE.

 13. Przepraszam, czy chodzi o zabawę u nas w Przywodziu? To śmieszne. Takie zabawy odbywają się w lokalu pana Mietka przynajmniej kilka razy w roku. On nigdy złotówki za udostępnienie baru nie wziął, a przecież fundusze na zabawach są zbierane na różne cele (kiedyś na szkołę, teraz na Kościół, dla Miłoszka, itp.). Ludzie chcą się bawić, to sobie zabawy organizują! A jeśli czasem zasponsoruje nam zespół czy dj-a to z własnej kieszeni. Jak nie kandydował na wójta, też dokładał się na różne cele, to co, może już wtedy kupował sobie głosy?

 14. Niestety nie ma kandydata idealnego – może dlatego, że ideały nie istnieją (oczywiście oprócz mnie 🙂 ) A skoro tak, to trzeba wybrać mniejsze zło. Wydaje mi się, że Mularczyk jest w stanie więcej zrobić dla gminy, zwłaszcza, że wszyscy będą mu patrzeć na ręce, a on będzie chciał i musiał udowodnić wszystkim, że jest godzien stanowiska wójta. A Pan Kibała, jeśli chce tylko dociągnąć do emerytury, to jakie będzie miał motywacje?

  Ale w sumie Kibała chyba za młody na emeryturę? Chyba, że wcześniejsza mu się jeszcze należy?

 15. Maniuś co masz na myśli, że wstydzisz się za to co się dzieje na sesjach? Ktoś z radnych wziął łapówkę? przyszedł na sesję pijany? Ukradł koledze radnemu portfel podczas sesji? Nic o tym nie słyszałem. Ścieranie się różnych poglądów na sesjach jest nie tylko rzeczą jak najbardziej normalną ale wręcz pożądaną! To stanowi istotę demokracji: wymiana poglądów nierzadko skrajnie odmiennych. Mniej oponentów = lepiej dla nas wszystkich. Taki system już w świecie funkcjonuje. To Północna Korea gdzie każdy pomysł wodza wzbudza aplauz wśród wybrańców ludu. Opozycji raczej nie ma.A jak była to leży w ziemi. O taki model rządów ci chodzi Maniuś? A co do gazet: jakie ty gazety chłopie czytasz? Obstawiam w ciemno że puls powiatu tego całego tańskiego. I wtedy wszystko jasne! Jak znajdziesz w tym piśmidle ( ja tego g..na do ręki nie biorę bo się brzydzę taką ordynarną propagandą ) jeden krytyczny artykuł dotyczący miłościwie nam panującego to stawiam ci piwo! Teraz moje uwagi natury ogólnej: uważam, że u nas powinien obowiązywać ( jak wcześniej ) model francuski gdzie mera ( coś w stylu burmistrza czy wójta ) wybiera rada gminy jako fachowca w dziedzinie samorządowej. Taki wójt ponosi odpowiedzialność przed radą i jest wykonawcą ich uchwał. Sytuacja jest jasna i klarowna. Za wszystko odpowiada rada i wybrany przez nią wójt. A jak to jest w naszej koślawej demokracji? Do pewnego momentu było podobnie ale koalicja SLD-PSL wpadła na „genialny” pomysł i ustanowiła wójta wybieranego w wyborach bezpośrednich. Jaki jest tego skutek? Ano taki że w przypadku kiedy wójt nie ma większości w radzie nie jest pewien że jego pomysły zyskają akceptację większości rady. Może to w skrajnej sytuacji doprowadzić do klinczu pomiędzy wójtem a radą gminy. Bardzo ważna w takich sytuacjach jest osobowość wójta, jego umiejętność porozumienia z większością rady. Jeżeli takich umiejętności nie posiada to skutek jest opłakany. Bardziej zdrowa sytuacja panuje w powiatach ( moim zdaniem niewydolnych, zbędnych ) gdzie to rada wybiera starostę a więc z definicji ma poparcie większości rady. Wyobrażasz sobie Maniuś sytuację kiedy to premiera tak jak posłów wybierałoby się w bezpośrednich wyborach? Premier odpowiadałby tylko przed wyborcami a większość sejmową ( a zatem głos wyborców ) mógłby mieć w głębokim poważaniu? PRZECIEŻ TO ABSURD! Już słyszę te wystąpienia telewizyjne premiera: Narodzie kochany!!! Chcę wam zrobić dobrze!!! 😉 Ale posłów wybraliście nie po mojej myśli i mi przeszkadzają w ratowaniu ojczyzny!!! Gdyby oni nie rzucali mi kłód pod nogi to bym tyle uczynił dobrego dla was, że ho! ho!
  Polecam ci Maniuś lekturę większej ilości gazet to być może wypośrodkujesz sobie poglądy. Zachęcam także do kandydowania w przyszłych wyborach. Ty im wszystkim pokażesz !!!

 16. ośmielę się napisać pani Magdo.prosze się zdecydować wreszcie na kogo pani stawia. napisala pani ,że Mularczyk przez 8-lat będąc w powiecie niczego nie zrobil,a ja twierdzę ,ze zrobił.złapał super kontakty dla siebie tak jak pan Jaworski,który zastrzegał się że już ma dosyć bycia radnym Powiatowym,a jednak nim został.w dalszym ciągu o panu Mularczyku pisząc jak twierdza byli pracownicy to były wielkie kłopoty finansowe,dlatego szukało się rencistów jako kierowców.proszę zobaczyć ilu dzisiaj ma umowę o pracę? ktoś napisał ,że przetarg wygrał PKS Gryfice. wygrał słusznie bo dał niższą ofertę od p.Mularczyka.na dzień dzisiejszy ta formula obowi ązuje i Wójt nie ma nic do gadania. zabrany dowód rejestracyjny od PKS.czysta złośliwość bo syczenie powietrza o niczym nje świadczy,ale panowie Policjanci popelnili błąd bo nie do nich na stojaco ,a nie na leżaco należalo stwierdzić wyciek powietrza.gdyby tak było to powinno stanąć pół Europy,bo w każdym aucie gdzieś syczy.(tak to było wielkie przestępstwo).napisano o pijanym kierowcy PANBUSA,który żekomo miał wieść dzieci ze Ślazowa do Przelewic.i tutaj przyznaję racje obserwatorom,ale tylko dlatego,że kierowca zabral mieszkańca Ślazowa pod wpływem alkoholu i stracil pracę.to nie kierowca był pijany ,ale mieszkaniec Ślazowa. p.Janasik już po ptakach.utworzyli koalicję ,żeby pana na sesji ich oczy pana nie widzialy i tak sie stalo.!! p.Ewo-zapytam co zlego zrobil pani Kibala?co złego zrobił Klukom.najpierw było narzekanie ,że Kluki sa pominięte w kanalizie. dzisiaj jest kanaliza czepiamy się,że jest drogie podłączenie. Wójt pomógł i jest tak,że osoba fizyczna płaci tylko 10% za przyłącze.!co darmo?tak nie jest w UE!

  • Panie Leszku proszę poprawić pisownie bo średnio to wygląda! Masakra co też Pan wypisuje;-) Zobaczymy co Pan zdziała! a jeszcze podważa Pan kompetencję funkcjonariuszy przeszkolonych w tym zakresie? No widzę, że będzie można posłuchać asa nad asy przez najbliższe cztery lata;-)

  • Co zlego??!a to trzeba zobaczyc na wlasne oczy.nie chodzi tu o kanalizacje a o droge jaka po tych robotach zostala prosze sie przejechac, ale nie raadze autem bo juz wiele aut po takiej przejazdzce ucierpialo

 17. antygucio,co tobie do emerytury Kibaly?od tego jest ZUS!panie Jan chyba pan zapomniał o FIRMIE z Przelewic,która zatrudnia 24 osoby na pełnym ZUSie.tak wiem ,że palnął pan blusa,ale musi pa przeprosić SZEFOSTWO Rolbi i pana Pawlaka z Lucina,który ma 9-TIR .zaznzczam,że te auta przez cały rok jezdżą po całej EUROPIE,a nie w okół komina!!!przeglądy muszą mieć prawdziwe bo się różnie kończą ,choćby w Hiszpanii,w czasie pracy.i to jest jedyna firma ,która zatrudnia tak wiele osób ,a w szczególności z naszej miejscowości i Gminy. Wójt w tym pomagał pośrednio,ale zasług za to nie miew chWAŁA MU ZA TO!!!!!

 18. co do pana Smyk to prawie wszyscy wiedzą o kogo chodzi.nawet bał się wyborow we wlasnej miejscowości czyli Kosin i poszedł do MYśliborek, a oni mu zaufali że coś im zrobi.! bo by poległ we własnej miejscowosci Kosin.pytanie dlaczego?mieszkańcy Kosina wiedzieli,a MYśliborek nie!uckiekł jak z tonącego okrętu.myślę,że zrobiwam wzystko co wam obiecal.
  w niedzielę znów będaie woził jego ludzi Pan P,=.na silę,żeby wygrał P Mularczyk!

 19. Panie Mervedes widzę, że moja osoba wzbudza u Pana wiele emocji dlatego raz jedyny pozwolę sobie wytłumaczyć. Po pierwsze nikt się nie bał, a już na pewno nie ja wyborów w swojej miejscowości. Zdecydowałem się startować w innym okręgu dlatego, że jak może Pan łaskawie zauważył, Kosin w ostatnich latach bardzo wypiękniał;-) ( to także moja zasługa) Przypomnę chodnik w kierunku Kluk to moja zasługa, przepust/ „mostek” który się „walił” na drodze Kosin-Brzesko także moja, rów odwadniający przy chodniku na cmentarz także. Ponadto zostały zabezpieczone środki finansowe na oświetlenie w kierunku miejscowości Przelewice. Pani Radna załatwiła w powiecie kilka rzeczy jak odwodnienie w newralgicznych miejscach a nawet lustra żeby można było wyjechać bezpiecznie z posesji. Jak Pan widzi nie uciekam ze statku a uważam, że statek w całej okazałości dobił do portu;-) nie ma drugiej takiej ładnej miejscowości w Naszej Gminie. Ponadto jestem człowiekiem czynu i wybór padł na miejscowości, z którymi jestem związany emocjonalnie – patrz właśnie Kluki-Oćwieka-Myśliborki. Uważam, że jestem w stanie wiele tam pomóc, dlatego zdecydowałem się startować przy dużym wsparciu i namowach ludzi (sam Sołtys Kluk popierał mój pomysł).
  Jeśli Pan wie o jakichś nieprawidłowościach podczas głosowania, to proszę to zgłosić do Prokuratury Rejonowej w Pyrzycach. Tak jak to zostało zrobione w przypadku w miejscowości Laskowo i Płońsko, ale znając już troszkę Pana sposób dziania to siedzi Pan po nocach i wypisuje niestworzone rzeczy, za które mam nadzieję się Pan troszkę wstydzi. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę i rozsądku!

 20. Ktoś napisał ” Mularczyk przez 8-lat będąc w powiecie niczego nie zrobil,a ja twierdzę ,ze zrobił.złapał super kontakty dla siebie tak jak pan Jaworski,który zastrzegał się że już ma dosyć bycia radnym Powiatowym,a jednak nim został.w dalszym ciągu o panu Mularczyku pisząc jak twierdza byli pracownicy to były wielkie kłopoty finansowe,dlatego szukało się rencistów jako kierowców.proszę zobaczyć ilu dzisiaj ma umowę o pracę?”

  Prawda!!!!!!

  • Nie usuwamy żadnych komentarzy. Jest ich tyle, że może gdzieś czytelnikowi umknęło. Wszystkie komentarze wczoraj do późnej nocy zarwierdzałam. Myślę, że krytycznych uwag dot.pana Mularczyka też nie brakuje.

 21. Hmm, co się stało z porannym oświadczeniem tzw.radnych klubu ośmiu? Pojawiło się i znikło, dlaczego? To bardzo ciekawe…………………………….

 22. Ha! ha! ha! Lubię czytać te wszystkie wpisy jak to różnego rodzaju kundelki szarpią tego Smykę za nogawkę. Jak ktoś odrobinę wystaje ponad poziom, to dawaj że go za łeb i ciągnij w te nasze bagienko! Smyka kandydował nie z tej miejscowości w której mieszka, ojojoj! cóż za afera! Idź ty mądralo jeden z drugim do innej miejscowości np. z Płońska do Żukowa i przekonaj ich żeby na ciebie głosowali. Dasz radę? To tylko dobrze o nim świadczy. Ma chłop dar przekonywania 🙂 Z przyjemnością będę słuchał przyszłych sesji na których objawi się niejeden „talent” oratorski. Już widzę ten las rąk radnych chcących się wypowiedzieć na temat budżetu he he. Merytorycznie oczywiście, a nie że się lampa nie świeci. Wkręcanie żarówek w ulicznych lampach to chyba nie jest zadanie radnego. Żeby być odmiennego zdania niż urzędujący wójt to radny musi mieć jaja i umieć merytorycznie uzasadnić swoje stanowisko. A Smyka jest w tym naprawdę dobry! To żadna sztuka popierać każdy pomysł wójta i obszczekiwać radnych mających inne zdanie. Trochę mi żal Smyki bo w poprzedniej radzie narobił się chłopina w tych komisjach, naprodukował na sesjach, walczył o swoje zdanie i co? Ano nic. Ci którzy zabierali głos od wielkiego dzwonu albo i wcale się nie odzywali wyrobili mu opinię ( a nawet czytali gazetki wyborcom ) warchoła i głównego hamulcowego w radzie gminy. Ja na jego miejscu nie zdecydowałbym się kandydować. Chłop jest ustawiony zawodowo, finansowo i rodzinnie. Niczego mu nie potrzeba, chyba że adrenaliny 🙂 Po co mu to??? Jest takie arabskie przysłowie: psy szczekają, karawana jedzie dalej. Poganiaj Smyka dalej te wielbłądy, a kundelki niech ujadają 🙂

  • Jaka elokwentna wypowiedź, aż miło się czyta, mógłby Pan książki pisać. Ja pierwsza kupię! Niech Pan częściej się tu udziela Panie Obserwatorze

 23. Dziękuje za uwzględnienie mojej uwagi,oświadczenie się pojawiło (jak miło), Hm jednak nie jestem usatysfakcjonowany, gdyż poranna wersja była inna????Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak się stało?Może pierwsze oświadczenie miało jakieś błędziki,może nie było do końca zgodne z prawdą, może ktoś się zagalopował, może, może…..Nie chyba coś mi się poplątało, przecież tak zacni ludzie, wielcy i oddani dla gminy Przelewice nie popełniają takich gaf, to są ludzie godni zaufania…….tak przynajmniej powinni sądzić ich wyborcy….Jak to skomentuje wielki cudotwórca, nasz Król Kazimierz Wielki znaczy się Jarosław Wielki??? O ile admin to opublikuje, bo to moje gadanie to klakiera wójtowego szczekanie prawda Panie Jarosławie:) PS. poranne oświadczenie podobno zostało skopiowane i wydrukowane, ot tak na pamiątkę:):):)

 24. Hahaha, pani Janku, nawet w sądzie świadek ma prawo do zmiany zeznań, a co dopiero autor wpisu internetowego. Widocznie w pierwotnej wersji, którą Pan czytał, coś się autorowi nie spodobało, to sobie zmienił, Jego prawo. A jeśli Pan czytał i twierdzi, że coś się nie zgadzało, nich Pan napisze co. A „podobno”, to w Afryce śnieg dzisiaj spadł 😀

 25. do OBSERWATORA…widzę kolego że Pan Smyka jest Ci bardzo bliski…te głupoty które piszesz jaki to z niego chłop z j….mija się z rozsądkiem….a to że poszedł na inne wioski po głosy świadczy o tym że w naszej wsi czyli Kosin głosu by nie dostał…a co do prac niech sobie nic nie przypisuje bo nic nie zrobił…ma tupet tak myśleć i wypisywać takie głupoty..

 26. do mieszkańca Kosina. Teraz za moją nogawkę złapałeś?! Bardzo ciekawą zbitkę słowną zastosowałeś: jaja mijają się z rozsądkiem 🙂 Zasługujesz na tytuł Wielkiego Językoznawcy i Źródła Aforyzmów Wszelakich. A tak na poważnie: kto cię upoważnił do wypowiadania się w imieniu mieszkańców Kosina? Rozumiem, że twoje zdanie i twojego szwagra ( hipotetycznego ) to oczywiście głos narodu ha, ha, ha!!! Po drugie: zajmujesz się wróżbiarstwem? Skąd ci wiadomo, że Smyka by nie dostał głosu? Znowu prawda objawiona szwagra? ( tego hipotetycznego oczywiście bo nie wnikam kim jesteś i g..no mnie to obchodzi ) Wystartował i innego okręgu i się dostał 🙁 🙁 🙁 Żal, wielki żal…. Pewnie już się umówiłeś, że nie dasz na niego głosu ze szwagrem a tu klapa….. nie dał ci takiej możliwości. Żal, wielki zal…… Ja kiedyś też sobie obiecałem że nie zagłosuje na Reagana i wiesz co? Udało mi się! Nie głosowałem na niego! Ty możesz odczuwać podobną satysfakcję 🙂 Delektuj się tym uczuciem, to ci przejdzie. Zdrowia życzę bo na rozum ……… i tak dalej.

 27. już nowy rok i czas nowych przemyśleń.wszystko zaczyna się od nowa..wygrała opcja ,która dzisiaj może wszystko .nie myślę,ze zrobią coś przeciw mieszkańcom Gminy,a tym bardziej sobie.powinni oddać jeden fotel,ale wzięli wszystko.naprawdę zyczę całej radzie jak i w sprawach niedogadanych (8)dobrych głosowań.na razie było widać,ze jest mała dyskusja bo dopiero się zaczyna praca nowej Rady.pozdrawiam Radę Gminy i .zyczę jej owocnej pracy i trafnych i jednomyślnych decyzji !!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.